Kategorie: Nezařazené

20 Úno

Email náš každodenní. Kolik emailů potřebuji?

by Vlado

Email

Mít email na některé z free služeb je fajn, ale jen do momentu, kdy je už jméno obsazené. Na řadu potom přicházejí různé variace, zkomoleniny jména, nebo kombinace s čísly. Samy uznáte, že zapamatovat si takovou adresu je někdy pořádná fuška. Rozhodnete se napsat zprávu svému kamarádovi a přemýšlíte nad tím, či měl adresu petr.novotny@…com, či to bylo bez tečky petrnovotny@…com, nebo nejprve příjmení novotnypetr@…com, či s nějakou tou číslovkou petrnovotny3597@…com, nebo s přezdívkou z mládí novotnak@…com.
Číst dále

11 Lis

EXOWEB – webstránky rychle a bez programování

by Vlado

EXOWEB logo

Když jsem přišel do EXO HOSTINGu, tak jsem věděl, že ve firmě se budou muset provést některé změny. Člověk z venku si dříve všimne některých věcí, které insider často přehlídne. Nejlepší na tom celém je to, že bylo na čem stavět. Výborné technické zázemí, skvělý kolektiv plný šikovných lidí a pověst spolehlivé firmy ulehčuje práci a já jsem mohl popustit uzdu fantazii. Nejprve jsme tedy optimalizovali objednávku, následně jsme přišli s novými hostingovými balíčky, které neskromně (ale pravdivě) považuji za nejlepší nejen na našem trhu.

Další úloha byla megalomanská, stála nás mnoho času, ale stála za to. Nové webstránky jsou moderní, přehledné, dovolím si povědět, že nadčasové a tím, že jsme si ji vytvářeli ve vlastní režii, jsou i lehce upravovatelné. U toho jsme začali pracovat s britskou firmou Basekit na online systému na tvorbu vlastních stránek a nyní je ten čas představit vám ho. Nazvali jsme ho EXOWEB.

Číst dále

18 Srp

Migrace CMS WordPress na jiný hosting, nebo jinou doménu

by Peter Varga

Migrace CMS Worpress

Jak si umíte na serverech EXO Hostingu přesunout CMS Joomla! a Prestashop jsme si ukázali v předcházejících návodech a dnes si ukážeme, jak migrovat CMS WordPress. V CMS WordPress je rozdíl, zda přesouváte web jen na jiný hosting, nebo měníte i název domény nebo URL adresy webu.  V našem případě budeme přesouvat WordPress ze subdomény wordpress1.phphost.sk na adresu wordpress2.phphost.sk. Tedy budeme CMS WordPress přesouvat do jiného adresáře v rámci webhostingu a také změníme URL adresu stránek. Číst dále

Kategorie: Nezařazené

21 Čvc

Migrace CMS Prestashop na jiný hosting, nebo jinou doménu

by Peter Varga

prestashop

V prvním  díle o migraci CMS na jiný hosting jsme se věnovali přesun CMS Joomla!. Dnes našim zákazníkům ukážeme, jak přesunout Váš e-shop, který pohání CMS Prestashop. V Prestashopu je rozdíl, zda přesouváte e-shop jen na jiný hosting nebo zda se i mění název domény nebo URL adresy e-shopu.  V našem případě budeme přesouvat Prestashop ze subdomény prestashop1.phphost.sk na adresu prestashop2.phphost.sk. Tedy budeme CMS přesouvat do jiného adresáře v rámci webhostingu a také změníme URL adresu stránky.
Číst dále

16 Čvn

Správny čas pro doménu .EU?

by admin

.EU doména

Není  na co čekat
Jedním ze znaků dnešní informační doby je i všudy přítomnost webů a e-mailových adres. Některé jsou dlouhé, některé těžce zapamatovatelné a některé jsou vtipné a chytlavé. Bylo by chybou myslet si, že když nenajdu to správné doménové jméno s naší národní koncovkou, tak jsem odkázaný na pomlčky, či různé „slovní hříčky“. Na trhu je dnes mnoho národných domén, ale i nových generických. Někde mezi nimi se nachází doména .EU a tu můžete u nás mít na jeden rok nyní za akční cenu 50,- Kč (bez DPH).
Číst dále

27 Dub

DNSSEC

by admin

DNSSEC

DNS je jedním ze základních kamenů fungování Internetu, který byl vyvinut už velmi dávno, když byl Internet o mnoho bezpečnější místo a v dnešní době už proto není dostačující.
Za účelem zvýšení bezpečnosti systému DNS bylo vyvinuto rozšíření DNSSEC, které zabraňuje některým typům útoků na bezpečnost dat. Číst dále

03 Čvc

Vlastnoručně vlastní stránka, e-shop nebo blog!

by admin

thumb

U nás v Exo se snažíme pochopit Vaše potřeby a přání. Uvědomujeme si, že každý náš zákazník je jiný a každý vyžaduje různé služby. Jedno ale mají všichni společné. Každý si chce ušetřit čas, peníze a zbytečnou práci.

Na konci června jsme pro Vás spustili Beta verzi auto installerů, po česky auto instalery. Je to automatická instalace systémů na tvorbu stránek, jako jsou například Joomla, WordPress, Prestashop, Drupal. Číst dále

Kategorie: Nezařazené

18 Dub

SSH (Secure shell)

by admin

ssh

Jako novinku Vám přinášíme konečně SSH přístup i u nás! Můžete si ho samostatně dokoupit za vynikající cenu 1 euro měsíčně, nebo v případě některých webhosting balíčků ho dostanete od nás zdarma!

Číst dále

20 Úno

Kdo řídi Internet?

by admin

internet

              Určitě jste si už mnoho z Vás někdy položili otázku, kdo je vlastně zodpovědný za chod celého Internetu? No, mezinárodních organizací, které plní různé úlohy s tímto spojené, je více, dnes si představíme jednu z nich: IANA.

Číst dále

Kategorie: Nezařazené