Email náš každodenní. Kolik emailů potřebuji?

Kolik emailů potřebuji?
Kolik emailů potřebuji?

Mít email na některé z free služeb je fajn, ale jen do momentu, kdy je už jméno obsazené. Na řadu potom přicházejí různé variace, zkomoleniny jména, nebo kombinace s čísly. Samy uznáte, že zapamatovat si takovou adresu je někdy pořádná fuška. Rozhodnete se napsat zprávu svému kamarádovi a přemýšlíte nad tím, či měl adresu petr.novotny@…com, či to bylo bez tečky petrnovotny@…com, nebo nejprve příjmení novotnypetr@…com, či s nějakou tou číslovkou petrnovotny3597@…com, nebo s přezdívkou z mládí novotnak@…com.

Co uděláte?

Když se Vám bude chtít, zavoláte kamarádovi, nebo mu napíšete SMS zprávu, aby Vám ten svůj email nadiktoval/napsal. Toto pravděpodobně absolvujete u kamarádů vždy, když vaše vzájemná frekvence emailování je někde v časovém horizontu jednou za rok. Když už ale na něj nemáte žádný kontakt, bude to problém a málokomu se chce pustit do pátrání po emailové adrese, pokud nejde o život. Doba je taková, že když nemůžeme poslat zprávu hned, tak se na to vykašleme s odůvodněním, že to není tak důležité (a možno ani není), nebo že to uděláme později. Nebylo by fajn, kdyby měl ten váš kamarád lehce zapamatovatelnou adresu? A nyní si představte, že ten kamarád jste Vy…

Jak to mám já?

Samozřejmě i já trpím syndromem moderní doby a mám několik emailových adres. Vám bude možno stačit jen jedna adresa, ale já si umím odůvodnit čtyři, mezi kterými je jedna, která mi zabezpečuje, že všichni moji přátelé, známí a rodina vědí, kam mi mají napsat.

Gmail

Jednu adresu mám jak jinak – na Gmailu. Tam mi čas od času přijde email, který byl určený někomu jinému, ale má také stejné jméno jako i má maličkost. Dokonce jsem už jednou dostal i email s citlivými údaji od jistého právníka, kterého jsem následně kontaktoval, že má špatnou adresu. Pravděpodobně šlo jen o záměnu pořadí jména a příjmení… I proto prosím nepoužívejte Gmail na důvěrný, či úřední elektronický styk. Tento email používám na newslettry a kontroluji ho tak dva-tři krát do měsíce. Primárně je ale vytvořen, kvůli službám od Googlu.

Pracovní mail

Jelikož jsem zaměstnancem, mám i firemní email. Firemní email je super, ale samozřejmě má sloužit jen na pracovní účely. Nepíšu z něj mamince, co má uvařit na večeři, ani přítelkyni, jak po ní toužím. Nikdy. Vážně. Fakt.

Hobby mail

Jsem muzikant, tak mám i svůj web, kde si lidé mohou stáhnout něco z mé tvorby, atd. Mám od toho odvozený i email, který jsem dlouho používal, jako moji hlavní emailovou adresu. Problém byl ten, že když jsem diktoval adresu někomu, kdo mou hudbu nezná, tak mu moje adresa přišla složitá a bylo okolo toho velmi vysvětlování typu, že to je moje umělecké jméno, a ano, je tam dva krát „O“ a také dva krát „L“ a ne, není tam „W“, ale obyčejné „V“. Na tento email mi chodí už jen zprávy od starých kamarádů (neboť tuto adresu mám už 15 let) a ty, co se týkají hudby.

Mail na celý život

Před několika lety jsem si zřídil email ve tvaru jmeno@moje_prijmeni.cz. Každý, kdo zná, jak se jmenuji nemůže mít problém zapamatovat si moji adresu. Tento email mám ve svém počítači, umím se k němu dostat i přes webmail a samozřejmě ho mám i v mobilu. Je zabezpečený, takže ho používám i v úředním styku. Navíc, abych udělal posílání emailů pro mě, i od starých známých, nebo od rodiny „blbuvzdorné“, přidal jsem si na tento mail i aliasy. To znamená, že do jedné schránky mi přijde i email od mojí mámy, která mě stále volá zdrobněle (zdroblinajmena@moje_prijmeni.cz), i od kámošů (prezdivka@moje_prijmeni.cz).
Další výhoda je ta, že v rámci mé pohodlnosti, abych si nemusel pamatovat emaily každého člena rodiny, který se mnou sdílí příjmení, jsem udělal emaily, nebo přesměrování i jim, takže vím, že například Pavlovi napíšu na pavel@moje_prijmeni.cz (a klidně i na paja@moje_prijmeni.cz). Z tohoto emailu se raduji nejvíce, neboť funguje přesně na to, na co má.

Závěr

Např na Slovensku je více než 90 tisíc příjmení a zdaleka ne všechny jsou obsazeny v rámci domény .SK. Když i ano, tak jsou nasnadě i jiné zajímavé a dobře zapamatovatelné doménové koncovky jako .CZ, .EU, .COM, nebo i nové generické, například .TOP, .XYZ, .PRO, …

V EXO HOSTINGu máme službu Email hosting. Je určená lidem, kteří nepotřebují webstránky, ale jen email. Levnější balíček Email START můžete mít už od 16,- Kč s DPH měsíčně a balíček Email OPTIMUM za 58,- Kč s DPH měsíčně. Není to žádná horibilní investice a za ten komfort to určitě stojí. Zařiďte si email, který bude dobře zapamatovatelný dříve, než Vás někdo předběhne 🙂

Otázka na závěr: Kolik emailů máte Vy?

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*