SSL certifikát Let’s Encrypt a jak ho nainstalovat

lets encrypt
lets encrypt

Ve firmě nastal všeobecný úžas, když jsem o SSL certifikátu Let’s Encrypt napsal já. Má to jednoduchý důvod. Na rozdíl od superajťáků, či programátorů, jsem více-méně obyčejný uživatel a právě pro obyčejné uživatele by měl být i tento článek.

Určitě jste už viděli, že některé stránky mají před svou adresou písmena http a některé https. To „s“ v https Vám dává vědět, že stránka používá zabezpečenou (šifrovanou) komunikaci mezi Vámi a samotnou stránkou. Takovouto šifrovanou komunikaci Vám může zabezpečit několik certifikovaných autorit a jednou z nich je právě Let’s Encrypt (https://letsencrypt.org/).

Proč je to důležité?

Představte si, že nakupujete v elektronickém obchodu a tam zadáváte své osobní údaje – jméno, adresu, druh zboží, či údaje vaší platební karty. Když se někdo dokáže dostat mezi tuto komunikaci, mezi Vámi a eshopem, může tyto data potencionálně zneužít. Když má však takovýto elektronický obchod zabezpečenou komunikaci pomocí SSL certifikátu a tedy před jeho adresou je namísto obyčejného http, zabezpečený https, informace, které si s obchodem vyměníte „tečou“ v zašifrované podobě a jsou při přenosu pro případného pozorovatele nesrozumitelné (a tedy i nezneužitelné). Navíc, Google začal tento rok zvýhodňovat stránky s bezpečnostním certifikátem, tedy i to je způsob, jak se dostat ve vyhledávaní před konkurenci.

Jak na instalaci Let’s Encrypt?

Přihlašte se do svého Control panelu (správa Vašeho hostingového účtu u nás). Klikněte na SSL certifikáty -> Přidej LetsEncrypt certfikat. Vyplňte políčka Email, Poskytovatel hostingu, URL adresu a klikněte na Požádat o certifikát. Všechny potřebné úkony, jako je poslání žádosti, potvrzení a následné nainstalování certifikátu pro Vaši stránku zabezpečíme my. Zabere jen pár hodin než bude certifikát funkční a ano, je to až tak jednoduché. Certifikát platí jen omezenou dobu (90 dní), ale jeho platnost po expiraci automaticky prodlužujeme, takže máte o starost méně.

Za kolik to je?

Certifikát Let’s Encrypt je ZDARMA.

Kdybyste měli nějaké doplňující otázky, ptejte se nejlépe na support aplikaci (pro rychlé zjištění) případně v komentářích k článku, kde Vám rádi odepíšeme.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*