Zrychlete si své WordPress stránky s WP Super Cache

Graf znázorňujúci zrýchlenie stránok po použití WP Super Cache

Mnoho webmasterů v současné době zrychluje své web stránky tzv. cachováním. CMS WordPress nabízí mnoho pluginů, které dokážou zrychlit Vaše stránky. V tomto návodu se spolu podíváme na použití velmi rozšířeného pluginu WP Super Cache, který využívá metodu ukládání stránek do souborů.

Tento článok sa do detailu nezaoberá fungovaním “cachovania” stránok do súborov. Bežný užívateľ sa v tomto článku dozvie, ako si zrýchliť CMS WordPress na zdieľanom web hostingu na serveroch spoločnosti EXO Hosting.

WP Super Cache

WP Super Cache plugin je vhodný pro “menší” weby, které mají více-méně statický obsah s ne příliš velkým počtem podstránek. Cachování ze souboru funguje takovým způsobem, že tento plugin ukládá obsah stránek do HTML souborů, které návštěvníkovi prohlížeč zobrazí. V tom případě není zapotřebí načítat php soubory systému WordPress a také se tím sníží počet požadavků na MySQL databázi.

Vytvořené HTML soubory jsou ukládány do adresáře „wp-content/cache/supercache/nazevdomeny.cz/“ do adresářů podle stromové struktury webu.

Instalace pluginu WP Super Cache

Instalace (jako u většiny WordPress pluginů) je velmi jednoduchá a podrobný návod najdete na této stránce: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-super-cache/installation/

Načítání Vašich WordPress stránek se v momentě zrychlí několikanásobně. Po aktivaci pluginu Vám bude trvat prvé načtení každé stránky déle, protože se bude vytvářet cachovací html soubor. Proklikejte si po aktivaci pluginu web, aby se Vám vytvořili tyto html soubory.

Zrychlení načítání stránek z cca 1,2 na 0,1 sek. s pluginem WP Super Cache můžete pozorovat na grafe níže

Zrychlení stránek po aktivaci WP Super Cache

 

Deaktivace pluginu WP Super Cache

Abyste předešli problémům s funkčností Vašich stránek, deaktivace pluginu si vyžaduje určité úkony, které najdete na této stránce: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-super-cache/other_notes/ v části „How to uninstall WP Super Cache“.

Jakékoliv problémy s „cachováním“ Vašich WordPress stránek prosím pište do komentářů k článku níže nebo na support@exohosting.cz. Technická podpora EXO Hostingu Vám pomůže vyřešit Váš problém.

 

A nezapomeňte si zapnout FastCGI a Xcache podle našeho manuálu.

Další články ze seriálu „Zrychlete si své stránky“:

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*